Головна | Реєстрація | Вхід | RSSПонеділок, 19.08.2019, 09:20

Тарасівське НВО

Меню сайту
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 50
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Національно-патріотичне виховання

Звіт про виховну роботу Тарасівського НВК за 2016-2017 навчальний рік

https://drive.google.com/open?id=1uK_hfNFIjt65f00uAIeZ0FGY8RGFLqM9


Презентація: Ніхто, крім нас! Обласна краєзнавча конференція учнівської  молоді: Герої серед нас: сучасні захисники України

https://drive.google.com/file/d/0B8v3052aztYlRUxBbGNULU5OVTg/view?usp=sharing


Презентація: Люди з хоробрими серцями

https://drive.google.com/file/d/0B8v3052aztYlS0VjczBLcjI2SDg/view?usp=sharing


Презентація: Якщо не я, то хто?..

https://drive.google.com/file/d/0B8v3052aztYlMkpjSVRXLTVUcVE/view?usp=sharing 


     Виховна діяльність школи за 2015-2016 навчальний рік

У 2015-2016 н.р. виховна діяльність школи була спрямована на реалізацію Законів України «Про освіту», «Про загальну середню освіту», державних національних програм. Для їх втілення у навчально-виховний процес було розроблено план виховної роботи навчального закладу та плани класних керівників. Дані плани охоплюють усі напрямки виховання: патріотичне, правове, моральне, художньо-естетичне, екологічне, фізичне, трудове, превентивне та включають у себе традиційні шкільні свята, виховні справи, районні та обласні заходи, конкурси, акції щодо втілення Програми «Основні орієнтири виховання учнів 1-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів України», «Концепції національно-патріотичного виховання», національної програми «Діти України», «Комплексної програми профілактики злочинності та бездоглядності» тощо.

     Темою виховної діяльності закладу є «Виховання патріотизму та національної свідомості учнів в умовах сьогодення», тому більшість проведених заходів носили національно-патріотичний характер. Щодня у школі проводилися загальношкільні лінійки, на яких учні виконували Державний Гімн України та дізнавалися про новини шкільного життя; щосереди у 5-11 класах відбувалися інформаційні години, на яких обговорювалися політичні та культурні події України та світу. Щотижня у класах проходили виховні години, більшість з яких – тематичні, спрямовані на виховання ціннісних орієнтирів учнів.

     На початку навчального року у школі пройшли вибори учнівського самоврядування, у результаті яких обрано голову учнівського об’єднання «Лідер» та новий склад ради, які активно включилися в роботу, налагодили діяльність центрів: «Права і порядку», «Волонтерів», «Дозвілля», «Спортивно-оздоровчого», «Прес-центру» та «Трудового». На осінніх канікулах, у жовтні, голова учнівського об’єднання, учениця 8 класу Барамідзе Анна, на районному Зльоті лідерів учнівського самоврядування успішно виступила з презентацією своєї діяльності у Тарасівському НВК. За період навчання найкраще проявили свої організаторські та творчі здібності такі центри: «Волонтери» (голова – Семеняка А.), «Дозвілля» (голова – Шусть Н. ) та «Спортивно-оздоровчий» (голова – Яковишина І.)

     З метою відзначення Міжнародного Дня Миру, у закладі пройшли виховні заходи: конкурс малюнків на асфальті серед 1-4 класів «За мирне небо України!», бесіди, акція «Лист захиснику» та флешмоб «Голуб миру», який організували та провели члени учнівського самоврядування. Учениця 11класу Двигало Д. у складі співочого гурту наших випускників «Спектр», взяла участь у Благодійному концерті на Михайлівській площі, де передала листи від школярів захисникам. Двічі за ініціативи учнів у школі пройшли Благодійні ярмарки на підтримку захисників України, бійців зони АТО. Частину виручених коштів передали тим, хто у зоні бойових дій, та придбали невеличкі подарунки бійцям до Дня Збройних сил України. До Дня Козацької слави та Дня захисника України для запрошених земляків-воїнів учні 5-11 класів підготували та провели літературно-музичну композицію під назвою «Вам наша вдячність, шана та любов, захисники, надія України!»

     Відзначаючи День української мови та писемності, вчителі-філологи (Ткаченко С.М. та Таран Г.П.) провели з учнями ряд мовно-літературних заходів під гаслом: «Земле Шевченкова, земле Франкова,… рідна твоя солов’їная мова». Вчитель історії та правознавства Шевчук З.Ф. постійно практикує у своїй роботі проведення історичних та правових брейн-рингів з метою формування у школярів громадянської позиції та пізнавальних компетентностей. На районному семінарі з правознавства вихованці Зої Федорівни показали відкритий виховний захід до Дня гідності та свободи на тему: «Українці! Прошу вас, не дайте зламати свою гідність і честь!» Також до цієї події у школі відбулася загальношкільна лінійка з демонстрацією відеоматеріалів подій Революції Гідності. Вчитель образотворчого мистецтва Юшковець Т.В. тісно пов’язує свою роботу по оволодінню навичками образотворчим мистецтвом з вихованням патріотизму та любові до національного мистецтва, систематично виконуючи з дітьми композиції (малюнки, листівки, колажі, панно, плакати) для захисників на Сході України. Неодноразово отримували у відповідь слова вдячності від бійців добровольчого батальйону «Азов».

    Традиційно у Тарасівському НВК відбулися святкування Дня працівника освіти, які щорічно готує 11клас (Теле-шоу «Для Вас, найкращих!»), День учнівського самоврядування (10-11класи), святкування Міжнародного Дня Туризму ( 5-11класи, відповідальні - гурток «Романтик»), виставка «Осінні фантазії» (1-5 класи, відповідальні - члени учнівського самоврядування) та Новорічна шоу-програма (7-11класи, відповідальні – класні керівники). Свої творчі артистичні здібності учні 7-11 класів продемонстрували на шкільному «Осінньому КВК - 2015». Для учнів початкових класів декілька разів відбулися казкові вистави дитячих театрів «Восторг», «Теремок» та «Фонтан казок» з м. Київ.

     У школі в І семестрі працювало 7 гуртків різних напрямків та МАН з хімії. Усього гуртковою роботою охоплено 107 учнів. Найактивнішими були вихованці гуртків спортивно-оздоровчого напрямку «Футбол» (від Броварського районного центру патріотичного виховання) та «Баскетбол» під керівництвом учителя фізкультури Накорчемного В.Г. Вони брали участь у багатьох змаганнях та товариських зустрічах, здобули ряд перемог та призових місць. Це – І місце у відкритих змаганнях з баскетболу серед гуртківців Броварського районного центру патріотичного виховання, ІІІ місце у змаганнях з міні-футболу на першість Броварського району серед юнаків, І місце з футболу серед юнаків 2000-2001 р.н., вихованців ДЮСШ, та І місце у ІІ-х турах відкритої першості з фут залу серед гуртківців Броварського районного центру патріотичного виховання.

     Вихованці гуртка художньо-естетичного напрямку «Барви творчості» (керівник Юшковець Т.В.) на заняттях неодноразово виконували образотворчі композиції для захисників України на теми, які хвилюють найбільше у сьогоденні – війни та миру, виготовляли вітальні листівки до Днів Захисника України та Збройних сил України. Підготували виставку робіт під назвою «Ми – за мир в Україні!» Члени гуртка Дудка К. (9кл.) та Карпіна В. (3 кл.) взяли участь та вибороли дипломи І ступеня у конкурсі військово-патріотичної творчості «За нашу свободу!». Завєдєєва А.(8 клас) та Кияниця І.(10 клас) у щорічному обласному профорієнтаційному конкурсі «Твоє майбутнє - в твоїх руках» здобули І та ІІІ місця. Гурток туристсько- краєзнавчого напрямку «Романтик» (керівник Юшковець Т.В.) займається роботою, яка поєднує заняття туризмом, краєзнавством та оволодінням азами гри на гітарі. Вихованці гуртка з керівником добре підготували та провели конкурсну програму до Міжнародного Дня Туризму у школі. Гуртківці вчаться грати, розучують авторські туристські та патріотичні пісні, брали участь у Всеукраїнському зльоті лідерів дитячих громадських організацій «Друзі лісу» у м.Києві. Побували біля Аскольдової могили та меморіалу героям Крут.

     На базі школи від Броварського районного центру патріотичного виховання працює гурток «Фольклорно-етнографічне краєзнавство» під керівництвом ЮшковецьТ.В. Вихованці гуртка займаються дослідженням народознавчої фольклорної спадщини, декоративно-прикладного, музичного мистецтва України. Також гуртківці працюють над поповненням експозицій шкільного музею «Духовна спадщина». За цей навчальний рік значно поповнили експозицію «Обереги мого роду» та підготували нову експозицію про наших земляків – учасників АТО під назвою «Люди з хоробрими серцями». Вихованці гуртка беруть участь у різних конкурсах патріотичного спрямування. Барамідзе А. та Завєдєєва А. взяли участь у українсько-литовському проекті – конкурсі плакатів на тему «Здай кров заради життя». З 11 тисяч учасників з усієї України, робота Барамідзе А. «Твоя кров врятує життя!» посіла ІІІ місце. У листопаді вихованці гуртка патріотичного спрямування відвідали Меморіал пам’яті жертв Голодоморів у м.Києві., мали честь дзвонити у Дзвони Пам’яті. Вшановуючи пам’ять української народної художниці Катерини Білокур, на гурткових заняттях пройшли «білокурівські дні»: діти знайомилися з життям та творчістю художниці, створювали композиції за мотивами робіт Білокур, переглянули короткометражні фільми про долю художниці з народу.

     На базі школи працює гурток філологічного напрямку під керівництвом Ткаченко С.М. «Юні мовознавці». У процесі занять вихованці працюють над удосконаленням орфографічних, пунктуаційних навичок, комунікативних умінь, написанням творів різних типів, редагуванням текстів тощо. Також гуртківці зі своїм керівником продовжують вести дослідницьку роботу по вивченню життєвого та творчого шляху поетеси-землячки Н.Ю.Приходько, готуються до відзначення її 90-річчя. Активно вихованці гуртка готували та провели заходи у рамках Дня української писемності та мови та до Дня рідної мови.

     Новим у цьому році був Міжнародний українсько-японський проект «Мир на крилах», до якого активно долучилися учні нашої школи, виготовивши 200 журавликів, яких потім відправили до Японії. Найактивніші учні: Яковишина Іванна (9 клас), Зубко Таміла, Вітер Ірина (8 клас) та Карпіна Валентина (10 клас) були запрошені до Київського театру оперети на українсько-японський концерт.

     Традиційно на загальношкільних лінійках проходили вшанування пам’яті жертв Афганістану, Небесної сотні.

     У лютому у шкільному музеї відбулося відкриття нової експозиції «Люди з хоробрими серцями», на яке були запрошені бійці зони АТО. Дану експозицію згодом відвідав також доброволець полку «АЗОВ», наш земляк Таран С.А., який на знак вдячності за підтримку малюнками, нашій учениці, Барамідзе А. подарував прапор свого полку.

     У березні відбувся районний конкурс екскурсоводів шкільних музеїв «Кращий екскурсовод року – 2016» на якому Барамідзе А. виборола ІІІ місце. Також в цьому місяці для учнів початкових класів відбулося свято «Линуть з вирію птахи». Цей пізнавальний та цікавий захід підготувала вчитель поч. класів Вельган О.Ф. Захід на художньо-екологічну тематику «Життя ти квітці не ламай, люби, малюй, оберігай…» з учнями 6 класів підготувала та провела вчитель образотворчого мистецтва Юшковець Т.В.

     З нагоди 90-річчя з дня народження поетеси-землячки Надії Приходько на будинку, де вона проживала, було встановлено пам’ятну дошку. Це відбулося за ініціативи учнів Тарасівського НВК та матеріальної підтримки Жердівської сільської ради. Після відкриття всі присутні були запрошені у шкільний музей до «Літературної вітальні». Цей

 захід підготувала вчитель- філолог Ткаченко С.М.

     «Їх об’єднав художній небосхил – дві вистраждані долі українські...» під такою назвою 8 квітня у НВК відбулася мистецька презентація, присвячена життю та творчості видатних особистостей ХХ ст.,українським художникам – Катерині Білокур та Миколі Бідняку, яку підготували та провели вихованці гуртка КЗ БРР «Броварський районний центр патріотичного виховання учнівської молоді» зі своїм керівником Юшковець Т.В. Захід був проведений для старшокласників і проходив у шкільному музеї «Духовна спадщина».

     Також у шкільному музеї пройшов відкритий виховний захід на тему «Українські народні обереги», який підготували та провели учні 5 класу на чолі з класним керівником Лизун Н.І.

     На обласній краєзнавчій конференції «Київщина – мій заповідний край», яка відбулася у квітні місяці у Білій Церкві, Броварський район представляв учень 9 класу нашої школи Поддубний Ярослав з презентацією «Якщо не я, то хто?». Виступ був присвячений нашим землякам, захисникам України.

     З метою виховання безпечної поведінки школярів, попередження травматизму, у навчальному закладі систематично проводиться така робота: попереджувальні бесіди, інструктажі, перевірочні диктанти, тижні безпеки, конкурси малюнків, вікторини, лекції спеціалістів. Наш НВК є опорним закладом обласного методичного кабінету Навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Київської області. В цьому році День цивільного захисту у Тарасівському НВК видався насиченим та цікавим. Згідно з планом «Дня цивільного захисту» було проведено ряд практичних заходів за планом комплексного об’єктового тренування, навчально-методичних заходів (виховні бесіди, диспути, конкурси, вікторини та тести на тему «Безпека – запорука життя!»), а також тренувань, змагань, естафет тощо.

      У розпалі весняного цвіту та сонця, у хвилюванні, але з надією відзначали українці світлий та скорботний День Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні.

     Учні нашої школи 9 травня традиційно зібралися біля обеліску в с. Жердова з квітами, кольоровими кульками, листівками для учасників АТО, червоними маками на грудях на урочистий мітинг. Також на святкуванні були присутні сільський голова Жердівської сільської ради Зубко Т.П., депутат районної ради Шульга В.Є., жителі с. Жердова, вчителі, учасники бойових дій в Афганістані, воїни АТО.

     З вуст дітей звучали поезії та пісні воєнної тематики, наводилися вражаючі цифри та факти, пов’язані з воєнним лихоліттям. Наприкінці свята учні привітали учасників бойових дій в АТО квітами та вітальними листівками, виготовленими власноруч.

     Також не можна забувати про наших земляків, які тримають оборону України. Так, школярі Тарасівської школи оперативно відгукнулися на прохання нашого односельця, який перебуває в зоні АТО під Краматорськом, Накорчемного А.Г. Він звернувся до дітей за допомогою - виготовити маскувальну сітку, яка так необхідна для прикриття техніки. Учні 5-11 класів активно включилися в роботу і за два тижні сітка вже потрапила на місце призначення. Разом з нею через «Нову пошту», для підтримки бойового духу, школярі передали Андрію Георгійовичу та його побратимам листи, малюнки, плакат, обереги та продукти харчування.

     25 травня у школі відбувся огляд-конкурс патріотичної пісні «Україна – це світло для кожного з нас». На цей захід в якості журі були запрошені наші бійці зони АТО. У конкурсі патріотичної пісні взяли участь команди з 5-10 класів. Перше місце розділили команди 8 і 10 класів, друге – команди 9 і 7 класів – третє – 5 і 6 класи. 

______________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Виховна робота у І семестрі 2014-2015 навчальному році здійснюється відповідно до Конвенції про права дитини, законів України «Про загальну середню освіту», «Про освіту», «Про охорону дитинства», «Про молодіжні та дитячі громадські організації», Комплексної цільової програми боротьби зі злочинністю та профілактики правопорушень, тощо. Планування виховної роботи здійснюється за Програмою основних орієнтирів виховання учнів 1-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів.

         Метою та завданням системи виховної роботи є:

  • Формування духовних цінностей українського патріота;
  • Почуття патріотизму, національної свідомості, любові до українського народу, його історії, гордості за минуле та сучасне на прикладах героїчної історії народу;
  • Готовність захищати національні надбання та незалежність держави.

За період навчання у І семестрі відбувся цілий ряд заходів національно-патріотичного спрямування. Це – інформаційні години (щосереди), бесіди, години спілкування, круглі столи, загальношкільні лінійки, диспути, свята, екскурсії, зустрічі тощо.

З початку навчального року класні керівники проводять «Уроки мужності», використовуючи різні їх форми: бесіди, диспути, написання листів, виготовлення листівок для захисників АТО, перегляд відеоматеріалів, зустрічі з учасниками бойових дій.

Активність наші учні виявили під час проведення благодійних акцій «Лист захиснику», «Оберіг солдату», «На зустріч мрії» (підтримка онкохворих дітей), «5 Картоплин», «Благодійних ярмарках» по збору коштів на підтримку захисників зони АТО» (районних та шкільних).

         Усі виховні заходи, які відбуваються у школі, носять патріотичний характер, починаючи зі свята Першого Дзвоника. Щодня розпочинається шкільний день з виконання Державного Гімну України на загальношкільній лінійці та внесення державного Прапора учнями, які відзначилися успіхами, добрими справами.

         Наші школярі систематично роблять свої невеличкі внески у таку важливу справу – збереження миру, підтримку захисників, бійців зони АТО. Вони, під керівництвом класоводів, педагогів та з допомогою батьків малюють малюнки, виготовляють листівки, пишуть листи, виготовляють обереги, допомагають теплими речами, продуктами харчування та коштами, які безпосередньо передають волонтери нашим землякам. У школі працює пункт по збору коштів та речей для бійців АТО від учнів, вчителів та батьків; постійно діючі виставки малюнків «Ми – за мир в Україні!» та «Нам потрібен мир» (роботи гуртківців «Студії образотворчого мистецтва» та «Живопис»).

         Двічі у школі відбулися незабутні, хвилюючі зустрічі учнів з нашими земляками – захисниками зони АТО. Перша зустріч була сумісно з сільським головою Жердівської сільської ради Зубко Т.П. До другої діти готувалися заздалегідь, підготували великий концерт і приурочили її до Дня Збройних Сил України. На цей захід також були запрошені випускники нашої школи, полковники у відставці брати Селюки, Микола та Іван Романовичі. Після концерту вони провели з дітьми бесіду про престижність служби у лавах Збройних Сил України та подарували літературу, необхідну для формування світогляду юного патріота.

         Цікаво та насичено пройшов у школі День туризму, на якому діти продемонстрували не лише туристські навички, спритність, а й уміння співпраці у колективі, відповідальність за доручену справу. Конкурси «Представлення команд», «Міс та Містер Туризм – 2014», «Конкурс кашоварів» мали нести патріотичний відтінок і всі з цим завданням чудово впоралися.

         Під гаслом «Мир в Україні – щастя в родині» відбулися у школі виставки осінніх композицій, як у початковій, так і у основній школі. Кожен клас представив достойні уваги композиції такі як «Україна – єдина» (5-Б клас), «Ми любимо тебе, Україно!» (5-А клас), «Корабель миру» (2-Б клас), «Нашій землячці - Насті Примак», «Янголи, що оберігають Україну» (10 клас) тощо.

         Роботи наших дітей прикрашали районний благодійний ярмарок на підтримку воїнів АТО творчих робіт дітей Броварщини в смт Калинівці.

         День українського козацтва, що співпадає зі святом Покрови Пресвятої Богородиці, був відзначений у нашій школі театралізованим виступом вихованців гуртка фольклорно-етнографічного краєзнавства та екскурсією до гетьманської столиці м. Батурин Чернігівської області. Вихованці цього гуртка займаються відродженням національних обрядів, свят, їх театралізованими постановками. Так, 12 грудня, гуртківці потішили усіх присутніх розігруванням Андріївських вечорниць з традиційними гаданнями, жартами, піснями та кусанням Калити.

         На початку зимових канікул гуртківці туристсько-краєзнавчого напрямку стали учасниками театралізованого дійства у розважальному центрі історії та культури «Парк Київська Русь» у с. Копачів Обухівського району.

         Не забуваємо ми і трагічних сторінок в історії українського народу. Традиційно щороку проводяться заходи з відзначення визволення України від німецько-фашистських загарбників, вшануванню жертв Голодомору, героїв Крут, Великої Вітчизняної війни, війни в Афганістані, Чорнобильської трагедії. Цього року вперше відзначили трагічні події Євромайдану та вшанували пам’ять «Небесної сотні».

         До Дня української писемності та мови у школі відбувся конкурс стіннівок, присвячений багатству та красі рідної мови, проводилися виховні заходи на дану тематику. Учень 5-Б класу нашої школи став переможцем ІІ етапу XV міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика.

         Наші учні, вихованці гуртка «Студія образотворчого мистецтва» (керівник Хан П.В.) взяли участь у Всеукраїнських конкурсах. Це: «Права очима дітей», «Об’єднаймося ж, брати мої!», «Новорічна композиція». Чекаємо результатів.

         Вихованці гуртка «Фольклорно-етнографічне краєзнавство» (керівник Юшковець Т.В.) вибороли призові місця у районному конкурсі фоторобіт «Україна – єдина країна» (І місце – Звєрєва К., 9 клас; ІІ місце – Кемська В, 11 клас).

         На досить високому рівні у нашому закладі ведеться спортивно-масова робота під керівництвом вчителя-методиста Накорчемного В.Г. У цьому році до нього приєднався педагог Приємницький О.Г., у тандемі вони плідно працюють.

         За період навчання у І семестрі наші учні брали участь у багатьох змаганнях, спартакіадах, спортивно-масових заходах патріотичного характеру такі як «Діти Броварщини – за мир!», «Козацькі забави», «Козаки проти олімпійців», футбольний турнір «Миколайчик».

      

Вхід на сайт
Пошук
Календар
«  Серпень 2019  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031
Архів записів
Друзі сайту

Copyright MyCorp © 2019
Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz