Головна | Реєстрація | Вхід | RSSВівторок, 30.04.2024, 19:45

Головна » 2020 » Жовтень » 10 » Вшанування пам’яті  видатного земляка -  Олександра Івановича Коваля
Вшанування пам’яті  видатного земляка -  Олександра Івановича Коваля

Нещодавно минуло 2 роки, як не стало нашого славного земляка – Олександра Івановича Коваля - українського кінорежисера, кінооператора, члена Спілки кінематографістів України ,   народного артиста України, лауреата Національної премії імені Т. Г. Шевченка, лауреата  премії Спілки Журналістів України, члена-кореспондента Академії Мистецтв України, лауреата Державної премії імені Олександра Довженка, професора Київського Національного університету  театру,  кіно  і телебачення  імені І. Карпенка-Карого, завідувача кафедри кінорежисури.

8 жовтня у шкільному музеї відбувся захід, присвячений пам’яті Олександра Івановича, який з  учнями 11 класу підготувала керівник музею Юшковець Т.В. В  присутності учнів 8-х класів, вчителів, бібліотекарів Науменко Г.В. та Комахи С.М., старшокласники розповідали про життя та творчість видатного земляка, згадували нелегкий шлях, який здолав  хлопець, йдучи до мрії. З  майже 90 фільмів, які створив режисер Коваль, учні озвучили частину назв та нагород, які отримали ці картини на міжнародних кінофестивалях.

Згадували Олександра Івановича і як режисера, і як викладача, і як людину – цікаву, мудру, прекрасного оповідача з чудовим почуттям гумору, чоловіка, що по-синівськи любив свою малу батьківщину, Жердову, та дуже вболівав за долю України і українського кіно.

Під кінець заходу усі присутні  переглянули фрагмент кінострічки Коваля про Жердову «Дім.Рідна земля.» і поїхали до могили режисера. Там поклали квіти, запалили лампадку, вшанували пам’ять талановитого земляка хвилиною мовчання. Таких людей ми не маємо права забувати!

Переглядів: 215 | Додав: svitlanakohanevitch | Рейтинг: 5.0/1
«  Жовтень 2020  »